HİZMETLERİM

” Form Follows Function ” Biçim, işlevi takip eder. (Louis Henry Sullivan)

Hizmet Prensibi

Hizmetlerimdeki temel prensibim tasarımlarımda alışılmışın dışında alternatif çözümler sunarak, içinde yaşamak istenecek mekanlar yaratmaktır. Mimari tasarımdaki her farklılığın ve detayın aslında bir anlama sahip olması gerektiği gerçeğini de göz önüne alarak çalışmalarıma devam ediyorum.

Değişim İçin İlk Adım

Özel sektördeki sıradanlıktan ve çevre-bağlam ilişkisi zayıf işlerden sıyrılarak, estetik, işlevsellik, özgünlük ve sürdürülebilirlik kaygıları taşıyan tasarımlara imza atmak hizmetlerimin en önemli ilkesidir.

HİZMETLERİM

2D
3D Modelleme
Sunum&Görselleştirme
Animasyon

Piyasada uygulama projesi çizimlerinde yaygın olarak kullanılan AutoCAD programı yerine BIM modeli ile çalışan ArchiCAD programını kullanıyorum. Bu sayede projede farklı aşamalarda ve pozisyonlarda yer alan herkesin sürece entegre edilmesi sağlanarak çok daha hızlı ve yaratıcı çözümler ortaya çıkıyor.

ArchiCAD’ in içerdiği tasarım araçları ile 3D modellemede daha esnek ve yaratıcı tasarımlar ortaya çıkartabiliyorum.

3 boyutlu modellerin sahnelerini hazırlamak adına Lumion programını kullanıyorum. Render aldıktan sonra Photoshop ile çalışmalarıma son halini veriyorum.

Projelere yaşam akışını entegre etmek ve inşa edilmeden önce nasıl görüneceğini sunmak adına Lumion ile animasyon işlemlerini gerçekleştiriyorum.

Yetkinliklerim

ArchiCAD

Lumion

Photoshop